ЗАХОПЛЮЮЧИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ ДЕВ’ЯТИКЛАСНИКІВ!
7 квітня 2023 року викладач факультету соціології та управління , кандидатка політичних наук, доцент кафедри політології Запорізького національного університету Мальована Юлія Геннадіївна провела тренінг на тему «Фейки, дезінформація, маніпуляція: як захистити свою свідомість?» для учнів 9-А та 9-Б класів.
«Фейки, дезінформація, маніпуляція: як захистити свою свідомість?»
7 квітня 2023 року викладач факультету соціології та управління , кандидатка політичних наук, доцент кафедри політології Запорізького національного університету Мальована Юлія Геннадіївна провела тренінг для здобувачів освіти 9-х класів КЗ ОЗЗСО ‘’Сузір’я’’ Оріхівської міської ради на тему: «Фейки, дезінформація, маніпуляція: як захистити свою свідомість?»
Діти дізнались цікаві факти, розширили свій кругозір, засвоїли нові терміни та вчилися як не розгубитись в інформаційному просторі. Через те, що інформацію люди в більшості випадків беруть з інтернету, випливають цікаві факти. Як вам: за одну годину в соціальних мережах ми побачимо стільки людей, скільки не зустріли б за все життя, якби жили 100 років тому; щодня кожен із нас отримує таку кількість інформації, яку вміщують 174 друкованих видання; за тиждень ми отримуємо стільки інформації, скільки людина середньовіччя отримувала за все життя, вражає, чи не так?.
А чи знаєте ви, що таке фейк, маніпуляція, сайти- смітники та як їх розпізнати? Учні дев'ятих класів про це дізнались.
Маніпуляція - вид психологічного впливу, досконале здійснення якого веде до прихованого спонукання в іншої людини намірів, що не збігаються з її актуально
існуючими бажаннями. Фейк(шахрайські, фальшиві (новини) — спосіб маніпулювання свідомістю ,шляхом надання неповної або відверто неправдивої інформації , з метою підштовхнути аудиторію до дій або думок, які потрібні маніпулятору. Сайти-смітники мають свої телеграм-канали та сторінки у Facebook. Вони створені для того, щоб заробляти гроші, такі сайти публікують фальшиві новини на різноманітну тематику. Кожен перехід на такий ресурс приносить йому прибуток. Сміттярки анонімні - не відкривають ні імені редакторів, ні контактної інформації. Такі ресурси починають маніпулювати із заголовків: їхня мета - викликати емоцію. Так само емоційними підводками на кшталт «Любиш Україну- став «лайк» вони заманюють уподобати їхні сторінки у Facebook .
Таким чином, в інтернеті є позитивні та негативні сторони. Кожен сам обирає що читати, над чим розмірковувати, яке відео переглянути. Необхідно бути обачливим, перевіряти достовірність інформації та бути стійким до маніпуляцій. Лекція була дуже корисною та інформативною адже учні за годину оволоділи такими необхідними для сьогодення знаннями.
Анастасія ГАЛУТВА, учениця 9- А класу