Інклюзивна освіта

Дата: 24 жовтня 2023 о 09:40, Оновлено 23 грудня 2023 о 01:14

ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ

Інклюзивне навчання — система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахуванні багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.

Інклюзивне навчання часто вважають альтернативою інтернатній системі, за якою діти з особливими освітніми потребами навчаються  в спеціальних закладах освіти та змушені проживати в інтернатних відділеннях при них через їх територіальну розгалуженість.

Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів – це головне завдання інклюзії.

Формування інклюзивного розвивального та мотивуючого освітнього простору в "Сузір'ї"

В закладі відкриті класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами. Створені умови для навчання дітей відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей. Учням надаються психолого – педагогічні та корекційно – розвиткові  послуги. За необхідністю, діти з особливими потребами можуть здобувати освіту за індивідуальною, екстернатною або дистанційною формами навчання.

Позакласний захід для дітей з ООП "УРА! КАНІКУЛИ!!!" 22.12.2023

Підтримка дітей з ООП в умовах воєнного стану 04.11.2023

Основні нормативні документи щодо організації інклюзивного навчання

І. ЗАТВЕРДЖЕНО НОВИЙ ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ У ШКОЛАХ

Уряд затвердив новий Порядок організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти. Відповідна постанова набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти за найкращими світовими стандартами у школах почнуть впроваджуватися рівні підтримки відповідно до індивідуальних потреб та можливостей учнів з особливими освітніми потребами. Такий диференційований підхід змінює філософію надання освітніх послуг дітям з ООП на індивідуальну модель підтримки, командне визначення освітньої траєкторії, тісну взаємодію з сервісами інклюзивно-ресурсних центрів, а згодом і фінансування за принципом «за реальною потребою».

Це має позитивно вплинути на підвищення якості інклюзивного навчання осіб з ООП в закладах загальної середньої освіти та допоможе школам покращити процес організації та якість такого навчання.

Докладно про новації читайте тут.

За матеріалами “Важливе для управлінців шкіл від МОН №71”

ІІ. ПОСІБНИКИ З ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА ВІД «А» ДО «Я» ПОРАДНИК ДЛЯ ПЕДАГОГІВ І БАТЬКІВ

Готовність учителя початкових класів до роботи в умовах інклюзивної освіти: структура та діагностика

Інклюзивна освіта: навчальний посібник

Асистент вчителя в інклюзивному класі. Навчально-методичний посібник

Діти з особливими освітніми потребами та організація їх навчання. Науково-методичний посібник

Диференційоване викладання в інклюзивному класі. Навчально-методичний посібник

Дитина з аутизмом у закладі освіти. Методичні рекомендації

Гіперактивна дитина у класі. Методичні рекомендації

Діти із синдромом Дауна. Методичні рекомендації

Спільне викладання в інклюзивному класі. Методичні рекомендації

Планування с прямоване на кожного учня. Посібник з розроблення та впровадження ідивідуальних навчальних планів

Індивідуальна програма розвитку

Створення індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами

Діти з особливими потребами в загальноосвітньому просторі: початкова ланка. Путівник для педагогів

Психологічний супровід інклюзивної освіти

Індекс інклюзії: загальноосвітній навчальний заклад. Навчально-методичний посібник

Індекс інклюзії. Розвиток навчання та участі в життєдіяльності шкіл

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів з порушеннями інтелектуального розвитку

Індивідуальне оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами в інклюзивному класі

За матеріалами сайту >>>

Дистанційне інклюзивне навчання дітей з ООП

Як організувати дистанційне навчання дітей з ООП

Корекційно-розвиткові заняття з дітьми з ООП під час карантину

Розвивальні ігри та вправи для дітей з затримкою психічного розвитку

Розвивальні ігри та вправи для  дітей з складними порушеннями мовлення

Руханки

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.