11 лютого 2025 року в світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day)
Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe у 2004 році. Вона відзначається щорічно в другий день другого тижня другого місяця року, як даність двійковій системі числення.
Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне й позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
#SID2025, #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету
День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.
Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій, визнання Інтернету як значущого фактора соціалізації.
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх.
Наші учні 10-х та 11-х класів долучилися до єдиного онлайн-уроку з кібербезпеки. Організаторами заходу були представники управління ювенальної превенції Національної поліції України, Департаменту кіберполіції та Міністерства освіти і науки України. Під час заходу ми мали можливість обговорити такі теми:
- Кібербулінг: як захиститися? Цифрова ідентичність та цифрові сліди: як зберегти безпеку? (спікер Юрій Хоменко, старший інспектор з особливих доручень управління ювенальної превенції)
- Безпека дітей в Інтернеті: Що робити у разі сексуальної експлуатації в мережі? Як злочинці маніпулюють дітьми через онлайн-грумінг? Як захиститися від сексуального шантажу (сексторшену)? Основні правила безпечної поведінки в Інтернеті (спікер Тетяна Білобров, головний оперуповноважений Департаменту кіберполіції)
- Що таке "цифрова гігієна" і чому вона важлива? (спікер Вікторія Косик, проєктна менеджерка з питань цифрової трансформації Команди підтримки відновлення та реформ Міністерства освіти і науки України).
Крім того, у тиждень, присвячений безпечному інтернету, старшокласники обговорювали правила безпечного перебування у цифровому та віртуальному світі, мали змогу переглянути навчальні відео та взяли участь у чотирьох вікторинах "Інтерактивний #КіберВиклик", поповнивши свою скарбничку знань інформацією з кібербезпеки:
- Безпечний вибір: як діяти правильно?
- Шахрайство чи ні?
- Безпека чи пастка?
- Двофакторна автентифікація: оцінка надійності
Подібні заходи є надзвичайно важливими, адже формують у молоді критичне мислення та навички безпечного користування онлайн-ресурсами. Інтернет має бути безпечним простором для всіх.
Учитель інформатики Вікторія ДЕНИСЕНКО