Звіт про проведення акції “16 днів проти насильства”

Date: 16 грудня 2023 о 16:05

З метою попередження проявів жорстокості та насилля кожного року в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Упродовж усього періоду Акції в КЗ ОЗЗСО “Сузір’я” відбулося чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію цьому явищу.

Актуальність проблеми полягає у тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Ця акція підтримується міжнародною спільнотою з 1991 року. Вона охоплює наступні важливі дати:

25 листопада ‒ Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок,

1 грудня ‒ Всесвітній день боротьби зі СНІДом,

2 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з рабством,

3 грудня ‒ Міжнародний день людей з обмеженими можливостями,

5 грудня ‒ Міжнародний день волонтера,

6 грудня ‒ вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі,

9 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з корупцією,

10 грудня ‒ Міжнародний день прав людини.

Упродовж усього періоду Акції в КЗ "ОЗЗСО “Сузір’я” відбулося чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству. Зважаючи на вікові особливості, заходи були поділені на вікові категорії.

• «Я маю право на життя без насильства» - зустріч онлайн для учнів 6-А класу - 27.11.2023 р.
  • Створення сторінки «Ми проти насилля» на сайті школи та наповнення її інформацією. Шкільна родина - 28.11.2023 р.
  • «Захисти себе сам» - практичний тренінг для учнів 9-В класу - 29.11.2023р.
  • Флешмоб «Ми обираємо рух». Шкільна родина. Учасники учні 8-Б класу 30.11.2023 р.
  • Виховні години: «Ми – проти СНІДу», «Щоб захиститись – треба знати», «Жахливі хвороби», «Обираємо здоров’я» Шкільна родина. Учні 9Б, 10-А, 11 А, Б класу 01.12.2023 р. Практичний психолог, cоціальний педагог та класні керівники.
  • Анкетування «Що я знаю про насильство». Шкільна родина .04.12.2023 р.
  • Акція #НеВдарАпідтягнись. (Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) Шкільна родина 05.12.2023 р.
  • Тренінг «ВІЛ\СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти» Учні 9 класу 06.12.2023 р.
  • Акція «Листи щастя». Шкільна родина 07.12.2023 р.
  • Інформаційна кампанія «Всі різні - всі рівні»
  • Година спілкування “Толерантність”. Шкільна родина. 5-А,Б,В клас 08.12.2023 р.
  • Акція «Запали свічку» (до вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі). Учні 9 класу 11.12.2023 р.
  • Інформаційна хвилинка «Порядок дій у ситуації домашнього насильства». Педагоги (Методична валіза) 12.12.2023 р.
  • Виховні години «Я маю право», «Великі права маленької дитини». Вчителі історії та права, практичний психолог 13.12.2023 р.
  •  Круглий стіл «Знай свої права та виконуй обов’язки» Учні 9 -11-их класів 14.12.2023

Прикро, що дедалі частіше є прояви насилля в сім’ях. А саме сімейне спілкування – запорука доброго настрою та душевного спокою. І ніде не ранять так боляче, як вдома.

Діти - майбутнє нашої країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то майбутнє України буде багатообіцяючим.

Практичний психолог Ольга СОЛОВЕЙ