Співпраця з Національним центром «Мала академія наук України»

Date: 15 лютого 2023 о 10:22

Палітра інтересів учнів старших класів «Сузір’я» надзвичайно яскрава і різноманітна: «Техніка», «Історія», «Судово-медична експертиза». Щиро дякуємо вчителям, які щоденно протягом багатьох років прикладали зусилля, аби зацікавити дітей своїми предметами. Допомагали визначитися з напрямками пошуків і досліджень.

Протягом другої половини січня – початку лютого 2023 року учениця 11А класу Піхуля Валерія навчалася на курсі «Місце злочину. Судово-медична експертиза внаслідок дії радіаційного опромінення та високих температур», організованому Лабораторією експериментальних досліджень «Ex Lab» Національного центру «Мала академія наук України» у рамках Всеукраїнської біологічної школи.

Слухачі курсу розглядали та вчилися ідентифікувати та класифікувати травматизацію за дії різних видів іонізуючого опромінення та високих температур, форми, перебіг та ступінь променевої хвороби, особливості патоморфологічних змін в організмі після дії іонізуючого опромінення та високих температур. З’ясовували основні заходи безпеки при загрозі застосування цього типу зброї масового ураження, яку першу домедичну допомогу людині необхідно надати при виникненні підозри на радіаційне опромінення та методи протидії виникненню променевої хвороби.

07 лютого 2023 року завершився конкурс «МАН-ЮНІОР ЕРУДИТ» Національного центру «Мала академія наук України». Опікувалася участю учнів у конкурсі вчитель фізики, кандидат технічних наук, доцент кафедри фізики НУ «Запорізька політехніка» Татарчук Тетяна Василівна.

У цьому році конкурс цілком переведено на електронну форму проведення, але ситуація сьогодення не стала на заваді учням «Сузір’я» продемонструвати свої знання та вміння відразу у двох номінаціях. Ерудити номінації «Техніка» отримали «Відмінні» результати: Таран Андрій, Гаращенко Анна, Короєд Олександр; «добрий» результат має Піхуля Валерія, учасниками конкурсу є Тютюнник Надія, Тютюнник Віра, Нефедов Ігор, Лавренко Ніколь, Шпіков Денис (учні 11-А) та Рогов Дмитро (11-В), а у номінації «Історія» отримали «Відмінні» результати Гаращенко Анна, Піхуля Валерія, Короєд Олександр, Таран Андрій, Тютюнник Віра, Тютюнник Надія (учні 11-А).

Уся родина «Сузір’я» щиро радіє досягненням учнів та бажає подальших звершень і досягнень, впевнено йти до поставленої мети.

Заступник директора з методичної роботи Інна Рябцун