День прав людини

Date: 11 грудня 2022 о 22:26

10 грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день прав людини. Саме цього дня 1948 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних націй ухвалила Загальну декларацію прав людини.
«Сторінками Загальної декларації прав людини» подорожували учні 10-11 класів.

#СтратегіяСузір_явдії

10 грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день прав людини. Саме цього дня 1948 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних націй ухвалила Загальну декларацію прав людини - документ, у якому проголосили невід’ємні права, притаманні кожній людині.

«Сторінками Загальної декларації прав людини». Під такою назвою пройшли інформаційні хвилини в комунальному закладі «Опорний заклад загальної середньої освіти «Сузір’я» Оріхівської міської ради. Учні 10-А класу (вчитель Рябцун І.М.) ознайомилися зі створенням Загальної декларації прав людини, її положеннями, які було конкретизовано у двох Міжнародних пактах - про громадянські і політичні права  та про економічні, соціальні і культурні права, які ухвалено 19 грудня 1966 року. Учні 10-Б класу (вчитель Босенко С.В.) розповідали про борців за права людини, розгадували ребуси з теми «Основи теорії держави і права». Учні 11-А класу (вчитель Пріщенко О.Л.) визначали історичне значення Загальної декларації прав людини. Наголошували, що Декларація стала зразком для багатьох національних конституцій, законів, спрямованих на захист основних прав людини.

В умовах жорстокої війни російські загарбники завдають українцям невимовних страждань, порушують права людини, здійснюють злочини проти людяності. Український народ захищає незалежність своєї Батьківщини, виборює невід’ємні права на життя і свободу.

Україна вимагає від Росії визнання цінностей і прав, закріплених  у Загальній декларації прав людини.

Учитель історії Пріщенко О.Л.,

методичне об’єднання вчителів суспільно-природничих дисциплін