Науковий пікнік «Сузір’я»
22 січня в початковій школі КЗ «Опорний заклад загальної середньої освіти « Сузір’я» cтартував STEM-тиждень «Науковий пікнік «Сузір’я».
Світ обертається навколо інновацій: нові ідеї, нові продукти, нові рішення існуючих проблем. Наука, технології, інженерія та математика( STEM) –це основа для інновацій, яка сприяє розвитку навичок критичного мислення та розв’язання проблем, необхідних для подолання труднощів, з якими діти зустрічаються у житті.
В рамках STEM- тижня учні взяли активну участь у проєкті відділу STEM-освіти ІМЗО «Інженерний тиждень», тема якого- самозарадність. Ця навичка актуальна для людей майбутнього і є особливо цінною для українських дітей.
Самозарадність важлива складова розвитку креативності. Завдяки проєкту нушенята змогли зануритися в інженерію. Організувати роботу їм допомогли інструкції для виконання серії інженерних завдань та змагань, а також для проведення дослідів. Сузір’ївці стали активними учасниками обласного відкритого онлайн- конкурсу з науково-технічної творчості «Юні техніки України – 2024!» в номінаціях «Спеціальна техніка» і «Шеврон підрозділу ЗСУ». Це чудова нагода для розвитку творчого, інтелектуального, духовного потенціалу дітей та презентація їх творчих ідей.
Потужним інструментом для навчання STEM є конструктор LEGO. Широкий спектр деталей дозволяє дітям вивчати основи геометрії, розробки та будівництва. Проєкт LEGO–конструювання «SMART-CITI» вдало поєднав творчість і навчання. Нушики рахували, аналізували, знаходили логічні зв'язки між деталями, що розвиває їхнє критичне мислення та навички.
В рамках тижня були проведені STEM-уроки,уроки-презентації, майстер-класи, інженерні-змагання, віртуальні наукові подорожі.
Padlet-дошка «Мейкер-простір маленьких дослідників і інженерів «Сузір’я» знайомить з творчими роботами учнів та проведеними STEM-активностями.
STEM-тиждень занурив учнів у світ науки й технологій, сузір’ївці відчули, якою інженерія є насправді та мали можливість «відчути її на дотик». Для дітей- це натхнення, перемога і радість! Після кожного винаходу, вони стають все більше великовченими.
ФОТОЗВІТ
Керівник МО вчителів початкової освіти Ольга ПЛАТОНОВА