Бій під Крутами –символ жертовності й подвигу в ім’я свободи Української держави
Школа – це великий світ, у якому є два центри – Учитель та Учень. Саме учні і вчителі перетворюють звичайну будівлю у вируючий, гомінкий, але сповнений доброти дім.
Тож школа знову зібрала у своїх стінах учнів та вчителів (уроки, психологічні хвилинки та години спілкування з класними керівниками).
29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників, які успішно борються проти численного ворога.
Для учнів 7-Б, 7-В класів було проведено виховну годину "Бій під Крутами –символ жертовності й подвигу в ім’я свободи Української держави”.
Учні дізналися про Бій, що мав вирішальне значення для Української Народної Республіки.
Двадцять дев’ятого січня 1918 року, недалеко від залізничної станції поблизу селища Крути (Чернігівської області), відбулася страшна та героїчна битва молодих українських студентів з більшовицькою армією.
106 років тому українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. Ці юнаки здійснили великий подвиг, захищаючи рідну землю. Не кожен дорослий зважиться на таке, адже змагатися в нерівному бою, де шансів вижити небагато, мало хто погодиться.
Навіть говорити про це надзвичайно складно, хоча ми не були там і не брали участі в цій страшній битві під Крутами, але низько вклоняємось і шануємо тих, хто там загинув.
Хвилиною мовчання вшанували юних Героїв і всіх тих, хто сьогодні віддав своє життя за нашу Батьківщину.
Ця подія залишила свій слід не лише в історії та в пам’яті народу, а й у літературі. Цій трагедії Павло Тичина присвятив вірш ,,Пам’яті тридцяти”:
«На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…».
Практичний психолог Ольга Соловей провела релаксаційну хвилинку з використанням арт-терапії "Янгол - охоронець".
Учні з нетерпінням уже чекають наступної зустрічі. Далі буде...
ФОТОЗВІТ
Класні керівники БОСЕНКО Світлана та СИНЧИЛО Ірина